Етапи замовлення та встановлення вікон

Этапы заказа и установки окон

Різновидів вікон зараз у продажу стільки, що можна розгубитися ще при виборі: пластикові, дерев'яні, алюмінієві та комбіновані. І чого тільки не почуєш, подорожуючи по фірмам або спілкуючись з віконними менеджерами по телефону! Більшість не професійних віконників люблять лаяти конкурентів. Вислухавши все, вибір, тим не менш залишається за вами. Зіставляючи, по мірі можливості, технічну доцільність, ваші фінансові витрати і особисті переваги.

Але вибір і замовлення вікон - це ще навіть не половина успіху. Адже не якісна установка нехай самих "крутих" металопластикових вікон може стати для замовника головним болем на весь період їх експлуатації.

Роботи по заміні старих вікон умовно можна розділити на кілька етапів.


Термін виконання першого етапу не обмежений, оскільки він залежить тільки від вас. Календарний термін виконання наступних трьох етапів становить від 4 до 14 днів залежно від складності замовлення і завантаження виробництва. 

Перший етап - підготовка.

На цьому етапі ваша мета - вирішити, які саме вікна ви хочете замовити (склопакети однокамерні, двокамерні, з енергозберігаючим склом або без і т. д.), які функції вони повинні виконувати стосовно до вашим конкретним умовам (шумоізоляція, теплоізоляція тощо) і з якого ПВХ профілю якої фірми будуть виготовлені металопластикові вікна.

Для цього слід заміряти віконні прорізи і маючи результати вимірів на руках, обговорити результати з різними фірмами. У результаті всіх цих заходів у вас повинна скластися хоча б приблизна картина, в яку суму обійдеться установка саме ваших вікон і що конкретно ви отримаєте в результаті (теплоізоляція або звукоізоляція). Які вікна і з якого профілю - вирішувати вам. Як показує досвід, чим відоміший виробник профілів, тим вище гарантія якості металопластикових вікон.

Другий етап - оформлення замовлення.

Після того як ви визначитеся з вибором виконавця робіт, потрібно викликати замірника на об'єкт. Як правило, він приїжджає в заздалегідь обговорений з вами день та час. Завдання замірника - правильно зняти з прорізів мірки, за яким будуть виготовлятися вікна. З заміряє також можна обговорити вимоги до майбутніх виробів: обрати кількість камер в профілі і конфігурацію вікна (число стулок і способи їх відкривання), кількість камер у склопакеті, необхідність використання енергозберігаючих стекол. Ви обговорюєте ширину нових підвіконь і відливів. Відразу ж перерахуйте додаткові аксесуари: москітні сітки, обмежувачі відкривання стулок, мікро щілинне провітрювання і т. д.

Результатом спілкування з заміряє має стати складання акта виміру, в якому будуть детально розписані всі ваші вимоги до вікон. За цим документом менеджер в офісі прорахує точну суму замовлення металопластикових вікон.

Тепер вам необхідно знати які проблеми можуть виникнути на цьому етапі.

З чого зроблені стіни вашого будинку?

Перша проблема може виникнути на стадії монтажу, визначається хоча набагато раніше при вимірі. Полягає вона в помилці визначення габаритний розмірів вікна. Замірник в її виникненні може виявитися абсолютно не винен - в отворі стоїть старе вікно і воно не дозволяє дізнатися, що являє собою стіна і яким чином кріпилася в прорізі рама. В результаті, після демонтажу старого вікна, відбиття штукатурки і видалення "высыпающихся" і "відпали" фрагментів, несподівано з'ясовується, що отвір перевищує розміри нової рами.

Кваліфікований завмер майбутнього вікна проводиться обов'язково з обох сторін отвору (з приміщення і з вулиці), це потрібно для правильного визначення глибини так званої чверті. При цьому потрібно достовірно визначити матеріал і міцність зовнішньої сторони цієї самої чверті. І тільки якщо вони не викликають сумнівів, можна приступати до визначення габаритних розмірів вашого вікна. Ідеальна умова це при якому рама буде більше зовнішнього розміру віконного прорізу на 2,5-3 см з кожного боку (тобто з кожної сторони буде заходити в паз чверті). На практиці задовольнити цю вимогу вдається далеко не завжди. Але треба намагатися щоб рама заходила в чверті рівномірно з трьох сторін. Так само при вимірі необхідно визначити, на скільки перекошений існуючий отвір. Сильний перекіс доведеться компенсувати збільшенням розмірів вікна (на величину перекосу).